Мукачевский государственный университет: Мукачево

Мукачевский государственный университет (МГУ)

Общая информация о МГУ Редактировать
Редактировать
Мукачевский государственный университет
Адрес:
89600, м. Мукачево, вул. Ужгородська, 26
Телефон:
тел./факс +380-3131-21109
Официальный сайт:
Общежития - Оценить -
Преподаватели - Оценить -
Материальная база - Оценить -
Качество обучения - Оценить -
Общая оценка - Оценить -
Дополнительно о высшем учебном заведении (ВУЗе) Редактировать
Редактировать

Мукачівський державний університет (МДУ) – сучасний вищий навчальний заклад європейського спрямування, який здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями. МДУ створений згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 р. №1152-р та Наказом Міністра освіти і науки України  від 01.09.2008 р. № 794 «Про реформування мережі вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації, підпорядкованих Міністерству освіти» на базі двох вузів: Мукачівського технологічного інституту та Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту. Першим ректором МДУ було призначено заслуженого діяча науки і техніки України, доктора хімічних наук, професора Юрія Вікентійовича Мигалину, який керував вузом до 2013 року.

Університет є спадкоємцем навчального закладу, який функціонує з 1914 року як Мукачівська угорська королівська державна народошкільна семінарія.

Мукачівський технологічний інститут (МТІ) веде свою історію з 1995 року, коли згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 518 від 14 липня 1995р. в м. Мукачеві був відкритий філіал Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький), який започаткував підготовку у місті фахівців з вищою освітою з економічних та технологічних спеціальностей. А у 1997 році на його базі було відкрито МТІ. Очолював інститут заслужений діяч науки і техніки України, доктор хімічних наук, професор Юрій Вікентійович Мигалина.

Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут (МГПІ) було створено згідно рішення шостої сесії IV скликання №186 від 22.04.2003 р. Закарпатської обласної Ради, згідно якого Мукачівський гуманітарно-педагогічний коледж реорганізовано у Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут. Ректором інституту призначено заслуженого працівника народної освіти, кандидата педагогічних наук, професора Василя Васильовича Росула.

Невід’ємною складовою МДУ є Виноградівський державний коледж та Мукачівський гуманітарно-педагогічний коледж, які забезпечують підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».

Виноградівський державний коледж МДУ (ВДК МДУ) було створено у 1997 році шляхом реорганізації із Виноградівського політехнічного технікуму у Виноградівський технологічний колледж, а у 2008 р. – у Виноградівський державний коледж  МДУ.

ВДК МДУ готує фахівців за такими спеціальностями:

 • Електропостачання
 • Будівництво, монтаж і експлуатація ліній електропередач
 • Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва
 • Швейне виробництво
 • Виготовлення виробів із шкіри
 • Обслуговування та ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловості
 • Фінанси і кредит
 • Організація туристичного обслуговування

Історія Мукачівського гуманітарно-педагогічного коледжу МДУ (МГПК МДУ) сягає вікової історії підготовки педагогічних кадрів на Закарпатті, коли у 1914 році в Мукачеві була відкрита Мукачівська угорська королівська державна народошкільна семінарія з ініціативи мера міста Яноша Недецеї.

Сучасна історія коледжу бере свій початок з 2002 року, коли Мукачівське педагогічне училище було реорганізовано у Мукачівський гуманітарно-педагогічний коледж.

МГПК МДУ готує фахівців за такими спеціальностями:

 • Початкова освіта
 • Дошкільна освіта
 • Музичне мистецтво

З грудня 2013 року по березень 2014 року в.о. ректора МДУ був заслужений працівник народної освіти, кандидат педагогічних наук, професор Василь Васильович Росул.

З 15 травня 2014 року ректором МДУ є заслужений працівник освіти України, доктор психологічних наук, професор Тетяна Дмитрівна Щербан.

МДУ проводить освітню діяльність відповідно до ліцензії з надання освітніх послуг від 18.09.2013 р. АЕ № 285239.

Організацію навчальної, науково-методичної, наукової та виховної роботи в університеті забезпечують факультети:

 • економіки, управілння та інженерії
 • туризму і готельно-ресторанного бізнесу;
 • педагогічний;
 • гуманітарний.

Підготовку фахівців здійснюють 17 кафедр, 13 з яких є випусковими. На них працює 248 осіб професорсько-викладацького складу, серед яких 21 доктор наук,  та 106 кандидатів наук. Відкрито аспірантуру з економіки та педагогіки.

Заклад має 2 гуртожитки, які забезпечують запити всіх бажаючих студентів щодо проживання.

В університеті розроблена і впроваджена в навчальний процес система безперервної комп’ютерної підготовки, яка ґрунтується на наскрізних програмах комп’ютерної підготовки для кожної спеціальності і має відповідне матеріально-технічне, програмне та методичне забезпечення. Загальна кількість комп’ютерів на сьогодні становить 497 одиниць. Всі комп’ютери з’єднані в єдину мережу, яка зв’язує корпуси та підрозділи університету і підключена до міжнародної мережі Internet, що дозволяє користуватись всіма видами його послуг.

У структуру університету входять також  наукова бібліотека з п’ятьма читальними залами на 188 місць,  музей прикладного мистецтва Закарпаття  Студентський будинок моди.

Филиалы в других городах
  Мукачевский государственный университет:
 • Мукачево
Расположение на карте

Популярные ВУЗы